Главная > Информация / Политика > Про З'їзд адвокатів України і трьох китів Олексія Фазекоша.

Про З'їзд адвокатів України і трьох китів Олексія Фазекоша.


19-02-2019, 08:12. Разместил: seryjvolk
"Самое интересное, мне кажется, уже произошло. Лидер адвокатуры Закарпатья #Фазекош послал авторов законопроекта 9055 об адвокатуре на 3 буквы :)" - Юрій Григоренко


І справді, тема яку підняв у своєму виступі на З'їзді адвокатів України член делегації від адвокатів Закарпаття, лідер Закарпатської адвокатури, голова Ради адвокатів Закарпатської області, Олексій Фазекош, стала лейтмотивом зібрання, яке проходило 15-16 лютого 2019 року в комплексі "Плай", що на кордоні між Львівською та Закарпатською областю.


В ході конференцій адвокатів регіонів на З'їзд було обрано 181 делегат від 25 регіонів України за квотою 1 від 250. Головуючим З'їзду обрано одноголосно заступника голови ВКДКА Андрія Місяця, секретарем –голову ради адвокатів Чернігівської області Галину Якубу.


Зареєструвалися для участі у з'їзді 181 делегат. Відповідно до закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», З'їзд адвокатів України є вищим органом адвокатського самоврядування України.


Слід відмітити, що З'їзд проходив у той час, коли з ініціативи Президента України, до Верховної ради України було подано законопроект, який на думку переважної більшості адвокатів, руйнує як саму систему адвокатури, так і значно звужує права адвокатів та погіршує їхній правовий статус.


Законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» консолідував адвокатську спільноту у захисті права на професію.
Про це заявила у доповіді під час З'їзду адвокатів України Голова НААУ Лідія Ізовітова.
«Ми не можемо погодитися тим, що напрацьований у тіньовий спосіб та наповнений корупційними ризиками і обмеженнями професійних прав законопроект є справжньою реформою адвокатури. Критична позиція адвокатури стосовно законопроекту 9055 закріплена в численних заявах Ради адвокатів України, резолюціях рад адвокатів регіонів, резолюціях конференцій регіонів, публічних виступах багатьох наших колег. Ми чітко бачимо наміри авторів законопроекту розділити самоврядну адвокатуру на маленькі князівства, які будуть занадто слабкі для того, щоб протистояти наступу на адвокатуру та захищати кожного нашого колегу, права якого порушено. Ми чітко бачимо наміри перетворити адвокатів на статистів, маріонеток, з декоративною функцією, залежною від суддів та правоохоронців», - сказала Голова НААУ.
Перший етап боротьби за недопущення прийняття цього законопроекту, не в останню чергу через зусилля в тому числі і лідерів регіональних адвокатур та персонального внеску Олексія Фазекоша, було виграно. Саме напередодні дня проведення З'їзду, пропозиція поставити законопроект на розгляд народних депутатів, не знайшла підтримки та була відхилена. Та слід розуміти, що на цьому, спроби "протягнути" #9055 остаточно не завершені, а тому не час спочивати на лаврах.
Саме такою напруженою ситуацією навколо доленосного для адвокатури питання, і спричинено емоційність та жорсткість виступу, з яким звернувся Олексій Фазекош до делегатів З'їзду.


Значним недоліком законопроекту № 9055 є численні корупційні ризики. Законопроект №9055 переповнений суперечностями між різними статтями, термінологічною невизначеністю, оціночними судженнями, особливо в частині регулювання доступу до професії та притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності, розподілу адвокатських внесків. Такі речі є неприпустимими, адже антикорупційний компонент має бути обов'язковим для кожного етапу судової реформи.
З'їзд адвокатів України закликав Верховну Раду повернути законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055 субєкту законодавчої ініціативи.
За відповідну резолюцію проголосував 161 делегат.


«Адвокати України цією резолюцією виступають черговий раз проти законопроекту “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” № 9055 у запропонованій редакції та наполягають на його поверненні на доопрацювання до суб’єкта законодавчої ініціативи», - ідеться у документі.
Адвокати наполягають на тому, що прийняття законопроекту № 9055 за основу та в цілому унеможливить здійснення захисту прав, свобод та інтересів осіб адвокатурою, незалежною від політичної волі.


За ініціативи Олексія Фазекоша З'їзд відреагував на неприпустиму поведінку адвоката Павла Луцюка на посаді ВККС та відкликав свого представника з цієї посади.


В результаті замість Павла Луцюка, представником до ВККС від адвокатури було обрано Олександра Дроздова з надзвичайно високою підтримкою у 172 голоси.


З'їзд адвокатів України обрав до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів Олександра Дроздова.
У свою чергу, головою ВКДКА замість О.Дроздова був обраний адвокат Сергій Вилков.


За його кандидатуру проголосували 172 делегати із 177, які взяли участь у голосуванні.

Голова НААУ, РАУ запропонувала делегатам З’їзду адвокатів обрати представників адвокатури до Вищої ради правосуддя.
«До складу Вищої ради правосуддя ми обираємо двох представників, до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії – одного представника. Вони мають обратися у демократичний спосіб. У чому виявився тиск на адвокатуру як інститут. Є багато публікацій, що до складу ВРП серед 5 кандидатів, які зареєстровані, є наші колеги-адвокати Павло Гречківський і Олексій Маловацький. І так як вони виконують повноваження членів ВРП, то вони вдруге, на погляд деяких, не мають права балотуватися. І про це вже два тижні ми читаємо в інтернеті в пресі по телебаченню. Дуже не хотілося, щоб з цього приводу були спекуляції. Ми повинні розуміти що … ми з вами професійні юристи. Наукові висновки з тлумаченням норм законодавства знаходяться у вас в матеріалах», - сказала Голова НААУ.
З'їзд адвокатів України обрав Павла Гречківського та Олексія Маловацького членами Вищої ради правосуддя.
За Гречківського проголосували 161 делегат із 178, які брали участь у голосуванні.
За Маловацького проголосували – 142 голоси.Напевне, що для кожного юриста ці висновки більш ніж очевидні, але також не викликає сумнівів, що окремі деструктивні сили спробують зірвати ці «рішення» З’їзду через їх анулювання в суді. Але шансів у них немає. Про що зокрема, відзначив і Олексій Фазекош, коментуючи результати голосувань 15 лютого:


V З’їзд адвокатів України – тріумф послідовності, принциповості і законності
«Так, можна говорити про те, що виграна певна битва у війні за незалежність адвокатури, але боротьба у глобальному протистоянні ще триває. 15 лютого адвокатура України показала, що вона здатна приймати виклики часу, головний результат З’їзду – адвокати показали всім, що вони здатні самостійно вирішувати абсолютно всі питання своєї діяльності, не заважаючи на жодний тиск ззовні чи зсередини. Також, я сподіваюсь, що після цього З’їзду усі зрозуміли, що будь-яке реформування адвокатури може і буде відбуватись лише і виключно у співпраці з самими адвокатами, а не в кулуарний принцип за зачиненими дверима. Що ж стосується можливостей оскарження рішень З’їзду, то правова позиція найвищого органу адвокатського самоврядування носить безспірний законний характер. Для всіх адвокатів є очевидним, що рішення З’їзду відповідають нормам будь-якого закону, проте спеціально для майбутніх позивачів нагадаю прислів'я про те, що собаки гавкають, а караван іде».


Будь-який масштабний офіційний захід в своїй складовій містить не лише протокольні рішення, а й так звані "кулуарні" :)
Дехто навіть посперечався би, які з цих рішень є більш значущими :)
Так,шляхом компромісу між різними групами адвокатів і домовленостей між елітою адвокатури України, було прийняте спільне рішення про створення громадської організації всеукраїнського масштабу, до яка має об'єднати адвокатів задля реальної роботи, по зміцненню адвокатури України та ролі адвокатів у правовій системі держави.


З такою ініціативою виступив Голова РАЗО Олексій Фазекош і вона була підтримана новообраним головою ВКДКА Сергієм Вилковим та головою Секретаріату НААУ Вадимом Красником. В свою чергу, один з найповажніших та найавторитетніших, корифей адвокатури України, Галина Ковбасінська, погодилась обійняти посаду віце-президента новоствореної структури.


Олексій Фазекош, в силу різнобічності своєї роботи, вирішив поєднати трьох китів, на яких він будує свою кар'єру - фінанси, політика, юриспруденція. Маючи неабиякий практичний досвід у всіх цих трьох напрямках, він намагатиметься імплементувати свої напрацювання для розвитку адвокатського об'єднання.


Фінансово-економічний досвід надасть змогу розгорнути ефективну роботу по залученню коштів для підтримки проекту (в тому числі і від міжнародних організацій та фондів). Політичний досвід та зв'язки серед верхівки політичної партії СОЦІАЛІСТИ, та соціалістичних партій Євросоюзу на рівні керівництва Євросоюзу, допоможуть забезпечити належний як внутрідержавний, так і міжнародний статус. А здобутки та напрацювання в галузі юриспруденції, стануть основою для вироблення концепції подальшого розвитку системи адвокатури України з врахуванням досвіду існуючих організаційних структур, на базі новоствореної, незалежної організації.


Підводячи підсумки З'їзду, можна з впевненістю зазначити, що він показав, що адвокатура України є міцною як ніколи і вона здатна потужно, єдиним монолітним фронтом протистояти та протидіяти будь-яким спробам її "приручити" або зруйнувати, від кого б ці спроби не вчинялись.
Вернуться назад